Amazon Hesap Açılışı & Ürün Listeleme

Amazon hesap açılışı,
Amazon, firmaların ürünlerini kullanıcılara güvenilir bir şekilde ulaştırdıkları, dünyanın en popüler e-ticaret platformlarından biridir. Böylesi büyük, güvenilir ve ürünlerinizi dünyanın her yerine ulaştırabileceğiniz ticaret ortamında, istediğiniz başarıya ya da satış hacmine ulaşmanız belli kriterlerin yakalanmasıyla mümkündür.

E-ticaret ortamı da geleneksel ticari yöntemlerde olduğu gibi belirli stratejilere sahiptir. Bu stratejilerin başında ise ürün ve pazar yeri analizi gelmektedir.

Satıcının e-ticaret platformuna girmeden önce bilmesi gereken ilk şey, satış yapacağı pazar yeri hakkında bilgi toplaması gerektiğidir. Basit bir örnek vermek gerekirse, üretimi Çin’de yapılan bir ürünün, Türkiye’deki bir satıcı tarafından Çin’de satılmaya çalışılması, herkesin de malumu olduğu üzere büyük bir hatadır. Çin örneği bu durumu anlatmada genel ve basit durabilir.

Konuyu biraz daha derinleştirecek olursak, ticarette rekabetin her dönemkinden daha yoğun ve acımasız olduğu günümüzde, satıcının satış yapmayı düşündüğü bölgedeki ticari potansiyel hakkında bilgi toplamadan işe koyulması, maceraya atılmaktan ya da büyük bir risk almaktan başka bir şey değildir.

İkinci olarak, satmak istediğiniz ürünün hangi bölgelerde satışının fazla olduğu ve Amazon’un sizden alacağı komisyon ve lojistik maliyeti düşündüğünüzde size bırakacağı kârı, uzman yardımıyla hesaplamanız gerekmektedir.

Eğer daha önce satışı yapılmamış, tabiri caizse satış patenti sizde olan bir ürünün satışını yapacaksanız, bu durumda ürün ve pazar yeri analiz işine daha çok zaman ayırmanız gerekebilir.

Neden Amazon da Satış Yapmalıyım?

İyi bir analizle böylesi bir durumda nokta atış yapabileceğiniz gibi, yanlış planlamayla rekabet ortamında sizin ve benzersiz ürününüzün kaybolma ihtimali de mümkündür. Benzersiz bir ürün için yapacağınız stratejik bir hata, ürününüzün diğer deneyimli satıcılarca bilinmesine ve onların usta ellerinde yükselmesine neden olabilir.

https://www.youtube.com/channel/UCwlM8Iizj88oKQYIcObu2bg

Ürünler hakkındaki yorumlar, satıcıları ürün hakkında en çok bilgilendiren ve geliştiren verilerdir. Bu kadar çok yorumdan hangilerinin sizler için anlamlı olduğunu saptamak elbette ki yorumların tek tek okunmasıyla mümkün değildir. Bunun için günümüzde hızla ilerleyen yapay zekâ teknolojisinin bizlere sunduğu nimetlerden faydalanmakta yarar vardır. Yorum panelleri kanalıyla toplanan nitel verilerden, satıcılar için faydalı olan bilgilerin çekilmesi için hazırlanmış yüzlerce veri madenciliği yapan program mevcuttur.

Satıcıların bünyelerinde bilgisayar teknolojisinden iyi anlayan uzmanları çalıştırmaları ya da bu noktada danışmanlık hizmeti almaları, ürün analizi için oldukça önemlidir. Bu sayede satıcı, ürün hakkında etkili bilgiler toplayabilir ve ürünü nasıl, ne şekilde ve nerede satacağına karar verebilir.

Sizi Arayalım

Numaranızı forma yazın biz sizi arayalım.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart