Amazon Satış Paneli Eğitimi

Başlangıç:
Amazon’da gerek ürün bulma gerekse de rakip analizi için en temel nokta olan Analiz Araçları Eğitimini, sizlere uzman kişilerin desteğiyle sunuyoruz. Bu eğitim boyunca; Jungle Scout, Helium10, Seller Sprite, Seller Tools gibi araçların nasıl kullanılacağı, verilerin nasıl analiz edilmesi ve yorumlanması gerektiği, en ince detaylarına kadar anlatılır. Diğer yandan, Marka Tescil Başvurusu, Amazon ve Payoneer hesaplarının açılısı, ManyChat kurulumu gibi en temel eğitimler bu aşamada verilmektedir.
Ürün Bulma:
Eğitimimiz boyunca sizlere, ürünleri nasıl bulacağınız konusunda bilgiler verilmekte ve online ortamdan bu bilgilere dayalı örnekler sunulmaktadır. Bu stratejileri;
Tedarik konusuna hâkim olduğunuz bir ürünü Amazon’da analiz etme,
Anahtar kelime ile ürün bulma,
SellerSprite, Jungle Scout gibi araçlarla ürün bulma olarak sıralayabiliriz.
Bunlara ek olarak belirlenen ürünün Amazon’da oluşacak giderleri nedir, kârlılık analizi nasıl yapılır, ürün girişi için gereken bütçe nasıl belirlenir gibi, Amazon’da kazanca yönelik başarının temellerini oluşturan konuların eğitimi de sadece Serkan Akarsu Danışmanlık ekibi tarafından verilmektedir.
Sipariş ve Listeleme Aşamaları;
Amazon’da uygulayacağımız tüm stratejilerin satışa dönüşebilmesi için sürecin başında ürünü farklılaştırma ve kalite konularının ele alınması gerekmektedir.
Ürün farklılaştırma konusunda yaratıcı çözümler, tedarikçilerle nasıl iletişime geçilmesi gerektiği, sosyal medya ve websitesi kurulumu eğitimleri, bu aşamada sunulmaktadır.
Ürün Listesi Oluşturma:
‘’E-ticarette ürün satmıyoruz, görsel satıyoruz’’ sloganı, listeleme oluşturmanın önemini vurgulayan güzel ve yalın bir cümledir. Farklılaşmayı sağlamak sadece ürünü farklılaştırmak anlamına gelmez. Farklılaşma işinde, etkili görseller kullanmak ve vurucu cümlelerle açıklamaların oluşturulması, en önemli faktörlerdendir. Literatürde ‘müşterinin satın alma serüveni’ olarak adlandırılan süreç; müşterinin ürünü almayı düşünmeye başlaması ile başlayan ve listenizde gezinirken ürünü satın almaya karar vermesine kadar geçen zamandır ve bu sürecin lehinize sonuçlanması için verilecek ürün listesi oluşturma eğitimi çok önemlidir.
Satış:
Ürünümüzü bulduk, listemizi optimize ettik, peki rekabetin bu kadar yüksek olduğu bir platformda nasıl satış yapacağız? Listemizi nasıl görünebilir hale getireceğiz?
Uzman ekibimiz tarafından verilecek olan lansman taktikleri, müşterileri yorum yazmaya teşvik etme gibi teknik detaylarda boğulmadan listenizi hızlı bir şekilde nasıl satışa dönüştüreceğiniz, size bu aşamada anlatılmaktadır.
PPC Egitimi:
Amazon platform içi reklamlar (PPC) konusu, listenizin ön sıralarda görünmesini sağlayan en verimli araçtır. Ancak bu araç verimli kullanılmadığı ve reklam dönüş oranlarınızı doğru optimize edemediğiniz takdirde, satışlarınız zararla sonuçlanabilir. Bu konuda uzmanlaşan PPC danışmanlarımız, ürününüz için en etkili reklam kampanyalarını nasıl oluşturacağınız, nasıl takip edeceğiniz ve raporları nasıl analiz edeceğiniz konusunda, en ince detayına kadar sizlere eğitim vereceklerdir.
İş Geliştirme:
Bu aşamada; müşteri memnuniyeti, markanızın korunması, rekabet ortamında bulunma kuralları ve rekabete karşı ayakta kalabilme, Amazon’daki satış serüveninizde yaşayabileceğiniz olumsuz durumlar ve bu problemleri hızlı ve doğru bir şekilde nasıl çözüme ulaştırabileceğiniz gibi konuların eğitimi verilmektedir.

Sizi Arayalım

Numaranızı forma yazın biz sizi arayalım.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart